AKINSOFT WOLVOX 7 programında 2016 yılı devir işlemlerini nasıl yapabilirim?

Kullanıcı avatarı
Umut Arslan
Bölge Bayi
Bölge Bayi
Mesajlar: 247
Kayıt: 23 Şub 2016, 14:01
Akınsoft: Balıkesir Bölge Bayi
Firma: BND Bilişim
Yer: Bandırma

AKINSOFT WOLVOX 7 programında 2016 yılı devir işlemlerini nasıl yapabilirim?

Mesajgönderen Umut Arslan » 25 Şub 2016, 14:35

  AKINSOFT WOLVOX 7 ERP programında 2015 çalışma yılından -2016 çalışma yılına devir işleminizi aşağıdaki adımları izleyerek yapabilirsiniz.

  Uyarı: Devir işlemi için AKINSOFT WOLVOX Kontrol Panel programınızın sürümünün güncel olması gerekmektedir. Eğer eski bir versiyon kullanıyorsanız; Kontrol Paneli, ERP ve kullanmakta olduğunuz tüm WOLVOX programlarınızı güncellemeniz gerekmektedir.

  Uyarı 2: Mevcut çalışma yılınızda Teklif, Sipariş ve Servis modülleri için ekstra Durum Tanımı oluşturduysanız Şirket kayıt işlemleri ekranından Çalışma Yılı Oluştur seçeneğini kullanmanız gerekmektedir. Bu bölümden durum tanımlarını seçerek bir sonraki yıla aktarım gerçekleştirebilirsiniz.

  Devir işlemine başlamadan önce, mutlaka veritabanınızın yedeğini alınız!

  AKINSOFT WOLVOX 7 ERP Kontrol Panel programınızın son sürümünü Aşağıdan indirebilirsiniz.

  İndirme Linki ;
  http://www.webeliza.com/programlar/prg.php?id=WOK7

  Öncelikle eğer sisteminiz çok kullanıcılı ise, bağlı olan tüm kullanıcıların oturumlarını kapattıklarından emin olunuz!.. WOLVOX 7 programında 2016 yılına devir işlemi için, Kontrol Paneli'nde bulunan "Yetkili" menüsünden "Devir İşlemleri" alanına geliniz.

  Resim

  Karşınıza, aşağıda ekran görüntüsü verilen pencere açılacaktır. Açılan bu pencereden sırası ile aktarım yapılacak yılı, “Oluşturulacak Çalışma Yılı” hanesine girip (Örn. 2016) devir işlemi için baz alınacak son işlem tarihini giriniz.
  (Örn. Devir İçin Son İşlem Tarihi: 31.12.2015)  Bu aşamadan sonra devir yapılacak şirket ya da şirketlerinizi seçiniz. Eğer birden fazla şirket ile çalışıyorsanız ve listedeki tüm şirketleri devir yapmanız gerekiyorsa, devir seçeneklerini "Evet" yapınız.

  Resim

  Modül bazında aktarılmasını istediğiniz verileri işaretleyerek ya da aktarılmasını istemediklerinizin işaretini kaldırarak, programınızı yeni yıl için devir işlemine hazır hale getirmiş olursunuz. "İleri" butonuna basarak devir işlemine devam ediniz.

  Resim

  Resim

  Resim

  Resim

  Resim

  Devir işleminden önce veri tabanınızın yedeklemesi için "Yedekle/Geri Yükle" seçeneğini işaretleyebilirsiniz.

  Resim

  Devir işlemleri devam ederken WOLVOX ERP programının server ve client bilgisayarlar tarafından kullanılmadığına emin olunuz!...
  Tüm ayarlamalarınızdan sonra "Tüm Kontrollerimi Yaptım" seçeneğini işaretleyerek "Devir İşlemine Başla"butonuna basınız.

  Resim

  Resim


  Yeni yıl devir işlemleri tamamlandı iletisini aldıktan sonra programınızı yeni çalışma yılı üzerinden kullanmaya devam edebilirsiniz.
  Not : Devir işlemleri sonrasında yeni yıla devir işlemi yaptığınız cari, stok v.b. modüllerinizin bakiyelerini lütfen kontrol ediniz.

  Herhangi bir sorun ile karşılaşır iseniz ;

  444 40 80'den Kurumsal Çağrı Merkezimize ulaşarak tarafınıza en yakın çözüm ortağımızın yönlendirilmesini talep edebilirsiniz.
http://www.akinsoft.net/bilgibankasi/in ... as-l/193/m

“Yıl Sonu Devir İşlemleri” sayfasına dön