e-Fatura Xml Şablonuna Nasıl Erişebiliriz?

Kullanıcı avatarı
Deniz Çalışkan
Bölge Bayi
Bölge Bayi
Mesajlar: 48
Kayıt: 23 Şub 2016, 12:46
Akınsoft: Balıkesir Bölge Bayi
Firma: BND Bilişim
Yer: Balıkesir/Altıeylül

e-Fatura Xml Şablonuna Nasıl Erişebiliriz?

Mesajgönderen Deniz Çalışkan » 28 Eki 2016, 10:58

AKINSOFT Wolvox 7 e-Fatura desteği kapsamında "Özel Entegratör Digital Planet" firması ile anlaşmalıdır. AKINSOFT Wolvox 7 yazılımda kaydedilen e-Faturalar "Digital Planet" aracılığı ile yasal olarak e-Faturaya tabi firmalara program içerisinde bulunan web portaldan online iletilebilmektedir.Digital Planet'e gönderilen faturaların tasarımlarının yapılabilmesi için Wolvox 7 programının e-Fatura modülündeki , e-Fatura ayarları alanından "Opsiyonel alan" seçimi yapılması ve .xml formatında özel entegratöre iletilmesi gerekebilmektedir.

Bu opsiyonel alanlar Wolvox 7 yazılımının veritabanı'nda bulunan özel alanların ilgili entegratöre dizayn işlemleri için iletilmesi için kullanılmaktadır.

Fatura genel bilgileri için "Fatura " sekmesinden , fatura hareket bilgileri için "Fatura Hareket " sekmesinden alan seçimi yapılmalıdır.

Resim

Dizayna eklenmesi istenen opsiyonel alanlar seçildikten sonra bir adet e-Fatura kaydı yapılarak gönderimi sağlanmalıdır.


Resim

Opsiyonel alanların seçiminden sonra gönderimi yapılan e-Faturalar , programın kurulu olduğu dizinde bulunan "Örn. C/AKINSOFT/Wolvox7/ERP/TEMP/Kullanıcı Adı(Örn. SYSDBA)/EFatura_Giden" fatura işlemini gerçekleştiren personelin adının yazılı olduğu dosyanın içerisindeki EFatura_Giden klasörüne kaydedilmektedir.

Kaydedilen .xml uzantılı dosyalar bilgisayarlarda bulunan internet tarayıcıları ile açılabilmektedir. Açılan .xml dosyalarının tarayıcı üzerindeki görünümü aşağıdaki gibidir.

Resim


http://www.akinsoft.net/bilgibankasi/?e ... iriz/548/m

“E-Fatura” sayfasına dön