WOLVOX Restaurant Tablet Menü Çalışma Şekli ve Ayarları

Kullanıcı avatarı
Umut Arslan
Bölge Bayi
Bölge Bayi
Mesajlar: 247
Kayıt: 23 Şub 2016, 14:01
Akınsoft: Balıkesir Bölge Bayi
Firma: BND Bilişim
Yer: Bandırma

WOLVOX Restaurant Tablet Menü Çalışma Şekli ve Ayarları

Mesajgönderen Umut Arslan » 09 Mar 2016, 13:35
  WOLVOX Restaurant Tablet Menü Kullanım Alanı

  WOLVOX Restaurant programı ile entegrasyonlu kullanacağınız tablet menü programı, garsonlarınız müşterilere ürünleri tablet menü üzerinden tanıtmalarını sağlamaktadır. Müşteri menüde gezinerek ürünleri inceleyip ürünlerin fiyatı ve görüntüsü hakkında bilgi sahibi olarak sipariş vermeleri kolaylaşırken restaurantınızın şıklığı tamamlanır.


  Android ve IOS işletim sistemli tablet bilgisayar veya cep telefonlarda kullanabilirsiniz.


  Not: Sağlıklı bir görüntü alabilmek için tablet kullanmanız tavsiye edilmektedir.

  WOLVOX ERP ve Restaurant Programında Yapılması Gereken Ayarlar


  WOLVOX ERP programında programı kullanacak olan garson tanımını oluşturmanız gerekmektedir. Bunun için "Cari Kart Kaydı" alanından garsonu cari olarak kaydettikten sonra "Özel Bilgiler 2" sekmesine gelerek "Garson" seçeneğini işaretleyiniz ve PDA şifresini belirleyiniz.


  Daha sonra WOLVOX Restaurant programınızı yetkili olarak çalıştırıp "Menü" alanından "Yetkili" ve "Garson Yetkilendirme" alanlarına geliniz. Yetkilendirmek istediğiniz garsonu seçim yaptıktan sonra gerekli yetkileri vererek kaydediniz.


   Resim


  Garson yetkilendirme işlemi sonrasında yine WOLVOX Restaurant programı içerisinde PDA server ayarlarını yapmanız gerekiyor. Bu işlem için PDA server olarak kullanacağınız bilgisayarda WOLVOX Restaurant programını çalıştırınız. "Menü" alanından "Program Ayarları"na geliniz. "PDA Server" sekmesine gelerek "Bu bilgisayar PDA server olarak kullanılacak" seçeneğini işaretleyiniz ve gerekli ayarları yaparak kaydediniz.


  Gerekli ayarlamalar sonrasında PDA cihazınızdan WOLVOX Restaurant PDA programını çalıştırınız.


   Resim  Andoid ve IOS cihazınızda menü özelliğini kullanabilmeniz için program versiyonunuz minimum 7.04.01 olmalıdır. Programı çalıştırdığınızda açılan ekranda "Sunucu Ayarları" alanına gelerek bağlantı kuracağınız ve daha önce PDA server olarak belirlediğiniz bilgisayarın IP numarasını yazınız. Port numarası yine PDA Server olarak kullanacağınız Restaurant programında belirlediğiniz numaradır. Herhangi bir değişiklik yapmadıysanız bu numara 4500'dür. Programın bağlanabilmesi için PDA Server olarak kullanacağınız Restaurant programının açık olması gerekmektedir. Ayrıca PDA cihazınızla PDA Server bilgisayarınız aynı ağa bağlı olmalıdır.

   ResimResim  Gerekli ayarlamalar sonrasında garson şifrenizi yazarak sisteme giriş yapınız. WOLVOX Restaurant PDA programı çalışacaktır. Menüye geçiş yapmak için kayıtlı olan masalardan birini seçerek adisyon sayfasını açın. Aşağıda akran görüntüsü yer alan butondan faydalanarak menüyü çalıştırabilirsiniz.   ResimResim  Menü Ekran Ayarları:


  Menü ekranında ürünlerinize ait resim ve özellik detaylarının görünmesi için WOLVOX ERP Programında ilgili stok kartını açınız. "Özel Ayarlar -1" sekmesine gelerek "Özellik detayları" seçeneğine tıklayınız. Açılan ekranda ürünlerinize ait özellik ve detay tanımları oluşturabilirsiniz. Dilerseniz "Stok" modülü içerisinde yer alan "Stok Özellik Tanımları (E-Ticaret)" alanından özellik tanımlayarak stok kartından hızlı bir şekilde seçim yapabilirsiniz.

  Örneğin: Özellik alanına ürünün kalorisi veya pişirilme şekli hakkında bilgiler girebilirsiniz.


  Tablet menüde görünecek stok resimlerini tanımlamak için; WOLVOX Restaurant programı "Menü" alanından "Tanımlar" ve "PDA Tablet Menü Ürün Resim Tanımları" alanına geliniz.   Resim
  "Grup Seç" butonuna basarak resim eklemek istediğiniz ürün grubunu belirleyiniz. Ekrana seçtiğiniz gruba bağlı ürünler gelecektir. Alt tarafta yer alan "Bu Grubun Resmi" alanından kullanmak istediğiniz resmi seçim yapabilirsiniz. Ürün resmi eklemek için ise resim eklemek istediğiniz ürüne çift tıklayarak listede ve ürünün yatay olarak görüneceği resmi seçim yapabilirsiniz.


   Tablet Menü ekran görüntüleri   Resim
   Resim
   Resim
   Resim

http://www.akinsoft.net/bilgibankasi/in ... lar-/351/m

“Wolvox Restaurant PDA” sayfasına dön