CafePlus Filter Programında Yasak Site Engelleme Sorunu

Admin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
Mesajlar: 40
Kayıt: 22 Şub 2016, 22:24

CafePlus Filter Programında Yasak Site Engelleme Sorunu

Mesajgönderen Admin » 15 Tem 2016, 13:58

Filter programında yasak sitelerin engellenmemesi durumu genel olarak sistemsel güvenlik ayarlarından veya TİB veritabanından alınan paketlerin güncel olmamasından kaynaklanmaktadır. Yapılacak işlemler sırası ile aşağıdaki gibidir.

Kullanılmakta olan , Antivirüs , Deepfreeze gibi yazılımlar ayarlar değiştirilmeden önce geçici olarak devre dışı bırakılmalıdır.
Denetim Masası – Yönetimsel Araçlar – Hizmetler – "akınsofthookinjectionservice" uygulaması , başlangıç türü otomatik olacak şekilde çalıştırılmalıdır.
NOT: Bu servisi listede göremiyorsanız makalenin sonundaki dosyayı zipten çıkartıp, programın çalıştığı dizine yapıştırınız.


Resim


Bu işleme ek olarak , Windows Güvenlik Duvarı ve Kullanıcı Hesabı Denetim Ayarları kapatılmış olmalıdır. İlgili ayarlara "Windows Denetim Masası"ndan ulaşılabilmektedir.

Tüm işlemlerin yapılması durumunda sorun devam etmekte ise ; programın kurulu olduğu dizinde (Örn. C:/AKINSOFT/CAFEPLUSFİLTER1... v.b) program klasörü açılarak "cafeplusfilter.exe" dosyası ve "Debug" klasörü hariç tüm dosyalar silindikten sonra , mevcut klasör üzerine tekrar kurulum yapılmalıdır.

Resim


http://www.akinsoft.net/bilgibankasi/?c ... runu/469/m

“CafePlus Filter” sayfasına dön