AKINSOFT Octopers programında, yazıcıdan çıktı alacağımız zaman “Printer index out of Range” hatası ile karşılaşıyorum.

Kullanıcı avatarı
Umut Arslan
Bölge Bayi
Bölge Bayi
Akınsoft: Balıkesir Bölge Bayi
Firma: BND Bilişim
Yer: Bandırma

AKINSOFT Octopers programında, yazıcıdan çıktı alacağımız zaman “Printer index out of Range” hatası ile karşılaşıyorum.

Mesajgönderen Umut Arslan » 24 Şub 2016, 11:57

AKINSOFT Octopers programında, yazıcıdan çıktı alacağımız zaman “Printer index out of Range” hatası ile karşılaşıyorum. Ne yapmalıyım?

Resim

Hatanın nedeni, programın varsayılan yazıcınız üzerinde otomatik yeni bir form boyutu oluşturmasından kaynaklanmaktadır. Yazıcı driver'ınızın bozulmasından dolayı aşağıdaki işlemleri yaparak çıktılarınızı alabilirsiniz.

Çözüm :

» Octopers programını kapatıyorsunuz, » Aktif yazıcı driverını kaldırıyorsunuz ve yeniden kurulum yapıyorsunuz,
    » Yetkili kişi / ayarlar / yazıcı ayarlarından aktif yazıcılarınızı seçim yapıyorsunuz.
    » Programı açıyorsunuz ve program içerisinden hiçbir yerden önizleme yapmadan tasarım yapmış olduğunuz .arp uzantılı form dizaynını (fatura, irsaliye, teklif, sipariş) açıyorsunuz.
    » Dizaynda solda bulunan alanlardan sayfa boyutu alanındaki “custom” seçeneğini “A4” yapıyorsunuz ve kayıt ediyorsunuz.
    » Bu işlemlerden sonra yazıcı çıktılarınızı alabilirsiniz.

http://www.akinsoft.net/bilgibankasi/in ... aman-/58/m

“Genel Sorunlar” sayfasına dön